+90 212 4884844

Sosyal Medyada Biz}

Ücretsiz Cilt Bakımı
Obagi Günü� Ücretsiz Blue Peel Rediance uygulaması için size bir telefon kadar yakınız. Skar, gözenek, leke, akne, gözenek gibi şikayetlerine size özel reçete hazırlayalım.
Ücretsiz Cilt Bakımı

Pro. Cilt Bakımı

  cilt-bakimi54Cilt Bakımı

Vücudumuzu çepeçevre saran koruyucu örtünün adı deridir. Derimiz yani cildimiz en büyük organımız olup rüzgar, güneş soğuk gibi tüm dış etkenlerden etkilenir. Bu nedenle her gün bakıma ihtiyaç duyar. Hemen hepimiz cilt bakımı adı altında bir takım şeyler yaparız fakat önemli olan cildimize doğru bir şekilde bakım yapmaktır. Tıpkı parmak izi gibi tüm cilt tipleri de birbirinden farklıdır. Bu sebeple farklı bakımlara ihtiyaç duyarlar. Temizlerken kullanılacak ürünlerden tutun da nemlendiricilere kadar farklı ürünler kullanılmadır cilt bakımında. Hal böyle olunca kozmetik ürünler de cilt tipine göre çeşitlenir. Yağlı cilde sahip bireylerin kullanacağı ürünler ile karma cilt tipine sahip bireylerin kullanacağı ürünler birbirinden farklıdır. Aynı şekilde genç ciltler ile olgun ciltlerin kullanacağı ürünler de birbirinden farklıdır. Tıpkı bir birey gibi cildimizin de bir karakteri vardır ve cildimizi tanıyarak ona uygun ürünler kullanmalıyız.

Cilt bakımının ilk adımı temizlemedir. Cildi uygun bir temizleme ürünü ile temizleyerek gözeneklerin açılıp nefes alması sağlanır. Temizlik konusunda yapılan en büyük yanlışlardan biri cildin yağını aldığı düşüncesiyle yüzü el sabunu ile yıkamaktır. Bildiğimiz el sabunu cildin yağını alır bu doğru ama yağ ile birlikte cilt yüzeyinde bulunan koruyucu tabakayı da alıp götürür. Cildin yağının gitmesi nem kaybına da neden olur. Temizledikten sonra sırasıyla yine cilt tipine uygun şekilde yapılan nemlendirme ve besleme basamaklarıyla cilt bakımı tamamlanır.