+90 212 4884844

Sosyal Medyada Biz}

Ücretsiz Cilt Bakımı
Obagi Günü� Ücretsiz Blue Peel Rediance uygulaması için size bir telefon kadar yakınız. Skar, gözenek, leke, akne, gözenek gibi şikayetlerine size özel reçete hazırlayalım.
Ücretsiz Cilt Bakımı

Pro. Cilt Bakımı

Akne, bilindiği üzere özellikle ergenlik dönemlerinde ve yüz bölgesinde sıkça görülen bir cilt hastalığıdır. Halk arasında sivilce olarak bilinen akne, tedavisi zamanında sağlanmazsa cilt üzerinde leke bırakarak geçecektir. Sivilceler, aslında tedavisi çok zor, bazı durumlarda imkansız cilt hastalıklarıdır. Eğer tam zamanında müdahale edilmezse ileride pürüzsüz bir cilt hayal etmek neredeyse imkansızdır. Sivilce tedavileri genelde bitkisel ürünlerle sağlanmaktadır. Bitkisel ürünler, vücudun yağları daha kolay dışarı atılması ve yağların atıldığı gözeneklerin iz bırakmayacak şekilde onarılması konusunda oldukça başarılıdır. Akne tedavisinde bitkisel ürünlerin veya uzmanlar tarafından sivilcelerin asitler yardımıyla kurutulmasını, sonrasında da ortadan kalkmasını sağlayan ilaçlar kullanılacağı gibi kil maskesi, yosun maskesi gibi maske çeşitleri de kullanılmaktadır. Maskeler, vücudun kuruluk, nem ve yağ oranı göz önünde bulundurularak seçilmektedir.
Son yıllarda leke ve akne tedavisinde lazer uygulamalar sıklıkla kullanılmaya başlamıştır. Yukarıda leke tedavisinin çok daha zor bazen imkansız olduğundan bahsetmiştik. Lekeler, vücutta derin izler bıraktıkları için uygulanan lazer yöntemleri ile vücutta önce leke olan bölge temizlenir ve etrafında bulunan ölü dokular yeniden canlandırılır. Sonrasında da hastaların uzmanlar tarafından belirlenen bakımların tamamını yapmalarıyla birlikte leke tedavisinde başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Cildin özellikle ergenlik dönemlerinde gösterdiği bu fizyolojik değişimlerin önüne bilinçli bir bakım ve beslenmeyle geçilebilmektedir. Her hastalığın tedavisinin, iyi bir bakım ve erken teşhis sonucunda yerinde müdahaleyle daha çok mümkün olduğunu unutmamak dileğiyle. Sağlıcakla kalın

Klavye yön tuşlarını kullanarak resimler arasında geçiş yapabilirsiniz.

Konuya Geri Dön: Pro. Cilt Bakımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN