+90 212 4884844

Sosyal Medyada Biz}

Ücretsiz Cilt Bakımı
Obagi Günü� Ücretsiz Blue Peel Rediance uygulaması için size bir telefon kadar yakınız. Skar, gözenek, leke, akne, gözenek gibi şikayetlerine size özel reçete hazırlayalım.
Ücretsiz Cilt Bakımı

Radyofrekans

Radyofrekans Nedir?

Radyofrekans; yaşlılık belirtisi gösteren deri dokusunun RF lazerleri yardımıyla genç görünüme kavuşturulması için uygulanan yöntemdir. Tıbbın birçok bölümünde uygulanmakta olan bu yöntem; hamilelik sonrası karın bölgesindeki sarkmalar, vücudun kol ve diğer bölgelerindeki sarkmalar ve yaşlılık belirtisi olan yüzdeki sarkma ve kırışıklıkların giderilmesi gibi alanlarda uygulanmaktadır.

Radyofrekans ayrıca selülit tedavisinde de etkin ve aktif olarak kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalara göre dünya üzerindeki kadınların 18 yaşından sonra selülit olma oranının yaklaşık olarak %90 ında selülitin görülmüş olması radyofrekans tedavisinin bu alanda uygulanması için yöntemlerin geliştirilmesine sebep olmuştur. Tedavinin uygulanması sırasında cildi ince olan kişilerde alınan sonuçların kalın cilt yapısına sahip kişilerden daha başarılı sonuçlar alındığı gözlemlenmiştir.

Radyofrekans Nasıl Uygulanır?

Çeşitlilik gösteren RF lazerleri içerisinde non- ablatif olanlar dokular üzerinde en etkili olanlardır. Non- ablatifolan ışınlar cildin altına şiddetli bir şekilde elektrik akımlarını ilettikleri zaman diğerlerinin aksine deride yırtık ve kırışıklık oluşturmayacak kadar güvenlidir.

Radyofrekansın Yararları Nelerdir?

1.       Radyofrekans su içeren bütün dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmesine (veya iletilmesine) yol açmadan ısıtmakta. Çünkü Radyofrekans hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirmektedir. Bu teknoloji ile su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir.
Tedavi sırasında ısınan bölgede yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar.Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır.

2.       Kesinlikle acı verici bir işlem değildir.

3.       Sarkmış derinin sıklaşması ve yaşlılık belirtilerinin ortadan kaldırılmasını sağlar.

4.       Yaşlanmış ve yıpranmış kollajen doku parçalanır ve ölür. Bunların yerine vücut yeni kollajen üretimine başlar.

Terapi uygulandıktan ortaya çıkabilecek tek yan etki; uygulanan bölgede oluşabilecek kızarıklıklardır. Fakat bu kızarıklıklar zamanla geçecek ve vücut normale dönecektir.