+90 212 4884844

Sosyal Medyada Biz}

Ücretsiz Cilt Bakımı
Obagi Günü� Ücretsiz Blue Peel Rediance uygulaması için size bir telefon kadar yakınız. Skar, gözenek, leke, akne, gözenek gibi şikayetlerine size özel reçete hazırlayalım.
Ücretsiz Cilt Bakımı

Pro. Cilt Bakımı

KLASİK CİLT BAKIMI
İlerleyen yaşla birlikte ciltte kırışıklıklar ve lekelenmeler meydana gelir. Ayrıca genç yaşlarda kullanılan alkol ve sigara, fazla makyaj yapmak, stres, dengesiz beslenme gibi nedenlerle cilt yapısı bozulur. Ciltte sivilceler, kırışıklıklar, lekeler ya da akneler meydana gelebilir. Bu gibi problemlerle karşılaşmamak için ise dengeli beslenmek, bol su tüketmek ve belli periyotlarla cilt bakımı yaptırmak gerekir.
Cilt bakımı denilince akla çok karmaşık basamaklarından oluşan bir işlem gelmesin. Klasik cilt bakımında ilk adım cildin temizlenmesidir. Bunun için cilt yapısına uygun tonikler tercih edilebilir. Ciltte bulunan ölü kısım ise peeling yapılarak arındırılır. Bu sayede cilt siyah noktalardan da arındırılır. Bu işlemin ardından cilt tipine göre seçilen maske uygulanır. Cildin ihtiyacı olan maddeler cilde yeniden kazandırılır.
Özellikle klasik cilt bakımının sonunda cilde nemlendirici uygulamak cilde kaybettiği nemi tekrar kazandıracağı için çok önemlidir. Klasik cilt bakımı yaptırmak için mutlaka cildin problemli bir cilt olması gerekmez. Aksine ciltte bir problem yoksa yani cilt sağlıklıysa bu sağlığı korumak amacıyla cilt bakımına daha çok özen göstermek gerekir.
Ayda bir kez yapılan cilt bakımı cildin var olan ışıltısını kaybetmemesini sağlar ve yaşlanma belirtilerini olabildiğince geciktirir. Yapılan cilt bakımı tıpkı vücudun akciğerleri gibi cildin nefes almasını sağlayan gözeneklerin açılmasını sağlar bu sayede kan dolaşımı artar ve cilt canlanır.

Klavye yön tuşlarını kullanarak resimler arasında geçiş yapabilirsiniz.

Konuya Geri Dön: Pro. Cilt Bakımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN