+90 212 4884844

Sosyal Medyada Biz}

Ücretsiz Cilt Bakımı
Obagi Günü� Ücretsiz Blue Peel Rediance uygulaması için size bir telefon kadar yakınız. Skar, gözenek, leke, akne, gözenek gibi şikayetlerine size özel reçete hazırlayalım.
Ücretsiz Cilt Bakımı

Lazer Epilasyon

LAZER EPİLASYON NEDİR?

Tıp teknolojisinin hızla gelişmesiyle birlikte eskiden kullanılan cımbız, epilatör vb. yöntemlerin istenmeyen tüyler konusunda kesin çözümlenmesi sağlanmıştır. Hatta bilindiği üzere cımbız, epilasyon işlemleri sonrasında istenmeyen tüylerden kurtulmak yerine bu tüylerin eskisinden daha sert ve kalıcı olarak karşımızda olduğu da unutulmaması gereken bir noktadır.  İşte yukarıda bahsettiğimiz gibi istenmeyen tüylerin çözümü; kalıcı epilasyon yöntemleridir.

LAZER EPİLASYON NASIL UYGULANMAKTADIR?

Kalıcı epilasyon yöntemi, lazer yardımıyla uygulanmakta olan bir yöntemdir. Bu yöntem, kişilerin vücutlarındaki yağ, istenmeyen tüyler ve vücut hassasiyeti gibi kriterler yardımıyla belirlenen aralıklarla seanslar halinde uygulanmaktadır.

LAZER EPİLASYON UYGULAMASININ AŞAMALARI NELERDİR?

* Öncelikle epilasyon uygulanacak kişilerin en az üç hafta boyunca istenmeyen tüyleri almamaları temizlememeleri istenmektedir.

* Kalıcı epilasyon işlemi uygulanmadan en az on beş gün öncesine kadar sauna, zararlı güneş ışınları gibi vücudu tahriş edecek şeylerden kaçınılmalıdır.

* Kalıcı epilasyon işlemi uygulanmadan önce, operasyonun uygulanacağı bölgedeki kılların kesinlikle boyanmaması gerekmektedir.

* Operasyon uygulanmadan önce dikkat edilecek en önemli nokta ise kesinlikle operasyonun uygulanacağı merkeze gelmeden önce vücuda losyon, krem vb. şeyler uygulanmamalıdır.

BAYANLARDA LAZER EPİLASYON UYGULANACAK BÖLGELER

* Kol

* Bacak

* Koltukaltı

* Genital Bölgeler

* Göbek

* Yüz bölgelerinde kalıcı epilasyon uygulanabilmektedir. Uygulanacak kalıcı epilasyon uygulamaları, ortalama olarak dört veya altı seansta gözle görülür sonuçlar vermektedir.

ERKEKLERDE KALICI EPİLASYON UYGULANACAK BÖLGELER

Erkeklerde de bayanlarda uygulanan bölgelere lazer epilasyon uygulanmasının yanı sıra, özellikle kaş ve ense bölgesine Lazer epilasyon uygulanmasını isteyen erkekler oldukça çok sayıdadır. Lazer epilasyon uygulamasında en çok dikkat edilecek en önemli nokta; operasyonun uygulanacağı merkezin temizliği ve referansları ile birlikte operasyonu uygulayacak uzmanın da referanslarıdır.