+90 212 4884844

Sosyal Medyada Biz}

Ücretsiz Cilt Bakımı
Obagi Günü� Ücretsiz Blue Peel Rediance uygulaması için size bir telefon kadar yakınız. Skar, gözenek, leke, akne, gözenek gibi şikayetlerine size özel reçete hazırlayalım.
Ücretsiz Cilt Bakımı

Lenf Drenaj (Pressoterapi)

Pressoterapi, ayak tabanlarından başlayıp göğüs altı hizasına kadar olan bölgedeki lenf noktalarını hedef alarak yapılan bir çeşit masaj olarak tanımlanabilir. Pressoterapi bazı hastalıkların tedavisinde kullanılır fakat bunun yanında estetik kaygılarla da kullanılması mümkündür. Bazı ameliyatlarda ya da hamileliklerden sonra oluşan ödemin engellenmesini sağlayan pressoterapi diyet ve spor yapmakta zorlanan bireylerin imdadına koşan bir yöntemdir.

Lenf sistemini uyararak harekete geçiren bu masaj türü vücuttaki toksinlerin atılmasında da oldukça etkilidir. Vücuttaki toksinlerin atılması kişinin ileride bir takım sağlık problemleri yaşamasına da engel olur. Dolaşımı hareketlendiren bu masaj bu sayede dolaşım sorunlarından kaynaklanan rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılabilir. Örneğin selülit görüntüsüyle bir çok bayanın kabusu ne yazık ki. Selülitin de bir dolaşım rahatsızlığı olduğunu göz önünde bulundurursak pressoterapi ile bunun da üstesinden gelmek mümkün. Vücutta oluşan ödemin birbirinden farklı sebepleri olabilir. Özellikle hamilelikte bayanların çok sık karşılaştığı bu durum pressoterapi ile artık çözüme ulaşmış oldu. Yine bayanların en çok sorun yaşadığı konulardan biri olan fazla kilolar da bu yöntemle tarihe karışmak üzere zayıflamanın yanı sıra istediğiniz bölgeden incelmeniz de artık mümkün. Pressoterapi dolaşım bozukluğu tedavisinde kullanılır fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken husus dolaşım bozukluğunun seviyesidir. Çok ileri derece dolaşım bozukluğuna sebep olan hastalığa sahip bireyler dışında herkese uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.