+90 212 4884844

Sosyal Medyada Biz}

Ücretsiz Cilt Bakımı
Obagi Günü� Ücretsiz Blue Peel Rediance uygulaması için size bir telefon kadar yakınız. Skar, gözenek, leke, akne, gözenek gibi şikayetlerine size özel reçete hazırlayalım.
Ücretsiz Cilt Bakımı

Kalıcı Makyaj

Sabah kalk, makyaj yap, işe git, tüm gün yorul ve eve gel. Zaten ilk fırsatta uyumaya hazır gözlerden o makyajı kim çıkaracak şimdi? Bazen makyaj yapmak da yapılan o makyajı silmek de eziyet gibi gelir insana. Ama artık kolay bir yolu var. Kalıcı makyaj… Tüm kadınların hayatını kolaylaştıracak olan kalıcı makyaj suda dağılmıyor ve temizleme gerektirmiyor. Vücuda yapılan dövme mantığını andıran bu işlem acısız bir şekilde lokal anestezi uygulanarak yapılıyor. Sabah kalktığında aynada bakımlı ve capcanlı bir yüz görmek çok güzel bir duygu olmalı. Daha çok dudak, kaş ve göze uygulanan kalıcı makyaj bir takım rahatsızlıklardan sonra oluşan görüntüyü düzeltmek için de kullanılabiliyor. Örneğin herhangi bir sebeple kaşı, kirpiği ya da saçı dökülmüş olan bireylerde gereken bölgelere küçük doğal görünümlü çizgiler yapılarak bu alan doldurulabiliyor. Ya da kaşların şekli aynı olmayabiliyor. Bu durumlarda da devreye kalıcı makyaj giriyor ve sonuç birbirinin aynısı güzel kaşlar. Aynı şekilde dudak şeklini beğenmeyenler ya da dudaklardan birinin oldukça ince olduğunu düşünenlerin de imdadına koşan kalıcı makyaj uygulamasıyla dudak çevresi belirginleştirilerek cilt rengine uygun bir şekilde renklendiriliyor. Normal makyajdaki yapay görüntünün aksine kalıcı makyaj oldukça doğal görünür. Bunun yanında istediğiniz gibi ağlayıp gülmek de sizin elinizde çünkü makyajınız dağılmayacak ve siz de makyajınızı silmek ya da tazelemek zorunda kalmayacaksınız.

KALICI MAKYAJ DA BİLMENİZ GEREKENLER

Pigmentler kalıcıdır ama daima belli bir süre sonra solarlar ve rötuşa ihtiyaç gösterirler.

Hem güneş ışığı, hem de düzenli ışık renklerine maruz kalmak ya da solaryum seansları olumsuz etki yaparlar.

Cildin fazla kuru olması, bazı uyuşturucular ve sigara kullanımı da kalıcılığı olumsuz yönde etkileyen faktörlerdir.

Alfa-hidroksi, retin-a ve glikolik asit, kalıcı makyaj uygulanan bölgelerden uzak tutulması gereken maddelerdir (sadece uygulama yapılan bölgeler). Aksi halde etki azalabileceğinden belli sürelerde ekstra bakım gerekebilir.

Göz kapaklarına güneş korumalı krem kullanmak, eye-liner uygulanmış gözlerde güneş gözlüğü takmak süreyi uzatıcı etki yapacaktır.

Dudaklara koruyucu sürmek gibi bazı önlemler de pigmentasyonun kalıcılığını artırabilir. Pigmentasyon sadece güzellik için değildir.

Kozmetik uygulamalar tek bir alandır ama birçok pratik uygulamaları bulunur.

Parkinson, Multiple Sklerosis gibi titremeye neden olan bazı hastalıklar makyaj yapmayı olanaksız hale getirebilir, fakat kalıcı makyajla bu sorunların üstesinden gelinebilmektedir.

Kemoterapi veya alopesi nedeni ile kirpik ve kaşlarını kaybetmiş bay/bayanlar kalıcı kaşlar ve göz hat çizgileri ile özgüvenlerini tekrar kazanabilirler ve her gün tazeleme zorunluluğundan kurtulabilirler. Kaşı az olan veya hiç olmayan bir kişinin denize girmekte çektiği sıkıntı düşünülürse kalıcı makyajın getirdiği rahatlık daha iyi anlaşılabilir.

Mikropigmentasyon alerjisi veya hipersensivitesi olan bayanların makyajı için de çok yardımcı olmaktadır. Fiziksel yoğunluğu olan işlerde çalışan bayanlar, vakit problemi yaşayan iş kadınları ve modellerin yanı sıra ev kadınları da pigmentasyonu tercih edebilirler.

Yara izlerinin yüzeylerinde renk ayarlamanması  pigmentasyon ile mümkündür. İşlemin herhangi bir iyileştirme etkisi olmadığını özellikle belirtelim. Bu işlemle sadece renk düzeltilebilir. Bu ve benzeri durumlarda pigmentasyon, yara tam olarak iyileştikten sonra hekim onayı alınarak yapılmalıdır.